Hakkımızda

Arkon Çelik’in faaliyet konusu Çelik Boru satışı olup; su borusu, galvanizli boru, doğal gaz borusu, kazan borusu, SRM boru, konstrüksiyon boru ve profilleri gibi tüm dikişli ve dikişsiz borular, boru ek parçaları ve hadde mamulleri satışı, boru ihracatı ve ihraç kayıtlı boru satışı yapmaktayız.

Demir Çelik sektöründe uzun yıllar yetişmiş tecrübeli kadromuz, sahip olduğu derin ve geniş ürün bilgisi, demir çelik sektörü piyasa bilgisi ve teknik bilgi ile müşterilerimize sektördeki en iyi hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Anadolu yakası, Avrupa yakası, İzmit (Kocaeli), Gebze,  Dilovası, Adapazarı (Sakarya) bölgeleri öncelikli olmak üzere tüm Türkiye’ye çelik boru tedariki konusunda hizmet vermekteyiz.

Arkon Çelik, Borusan Boru Ana Bayii olarak Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi (GGOSB) içerisinde faaliyet göstermektedir.

Ana Bayisi olduğumuz Borusan Boru, Türkiye’nin lider dikişli çelik boru üreticisidir. Türkiye Çelik Boru Sanayii’nin kurucusu olan Borusan Boru ve Mannesmann Boru firmalarının Borusan Holding çatısı altında birleşmesi ile meydana gelmiştir, 1950’li yıllara dayanan geçmişi ile dünyanın en köklü boru üreticileri arasında yer almaktadır.

Türkiye’de 5, İtalya’da 1 ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 adet olmak üzere 3 kıtada toplam 7 üretim tesisi ile yaklaşık 1,5 milyon ton çelik boru üretim kapasitesine sahip global bir çelik boru üreticisidir.